Medikal sektörün önemli ve kritik süreçlerinden biri de teşhis ve tedavi aşamalarında kullanılan tüm tıbbi cihaz, gereç, ekipman ve malzemenin üreticiden depolara, bayi ve satıcılara ve son olarak da kullanım noktaları olan hastane, muayenehane ve kliniklere taşınma operasyonudur.

Tıbbi cihaz ve ekipmanların çoğunlukla yüksek değerli ve kırılgan olmasının yanı sıra, hasta ile direkt teması olacağından hareketle yüksek hijyen kurallarına sadık kalınarak depolanması ve taşınması gereği, bu taşımaların önem ve kritikliğini arttırmaktadır.

Mavi Lojistik olarak, medikal sektör depolama ve dağıtım konusundaki tecrübe ve uzmanlığımız sayesinde birçok toplu ve tekil medikal cihaz ve ekipman taşıma projesini başarıyla gerçekleştirdik.

Medikal taşımacılık operasyonu kapsamında aşağıdaki cihaz, ekipman ve malzemelerin taşınmasında uzman bir ekip ve donanımla hizmet vermekteyiz:

-Hasta başı monitörleri, defibrillatörler
-Radyoloji ekipman ve malzemeleri
-Kardiyoloji ekipman ve malzemeleri
-Ameliyathane ekipman ve malzemeleri
-Kronik Yara bakım VAC cihaz, ekipman ve aksesuarları
-Kurşun cam, chiller sistemleri, güç kaynakları, kompressörler

İstanbul ve Ankara da özmal araçlarımız, Motokuryelerimiz ile dağıtım ağımız oluşturulmuştur. Alt çözüm ortaklarımız kargo şirketleri ve taşıma firmaları ile tüm ülke sathında dağıtım servisi vermekteyiz.

Dağıtım konusunda ana prensibimiz sağlıklı koşullar da hızlı ve güvenli şekilde teslim noktasına ulaşmasını sağlamaktır.

En önemli farklarımız; hızlı, esnek ve doğru sevkiyat planlaması, şehiriçi dağıtıma uygun araç yapısı, eğitimli ve tecrübeli tam personelimizdir.